piątek, 19 kwietnia 2024
Imieniny: PL: Alfa, Leonii, Tytusa| CZ: Rostislav
/

Narciarski weekend na podium | 17.12.2018

Piotr Żyła na drugim, Kamil Stoch na trzecim miejscu w Engelbergu w ostatnich zawodach Pucharu Świata przed Turniejem Czterech Skoczni. Polacy są w świetnej formie!

Ten tekst przeczytasz za 1 min. 30 s
Piotr Żyła i Kamil Stoch skaczą łeb w łeb. Fot. Wikimedia Commons

W 7. indywidualnych konkursach sezonu polscy skoczkowie wyskakali już 8 miejsc na podium. Żyła oddał skoki na odległość 137,5 oraz 135 metrów. Kamil Stoch najpierw wylądował na 138. metrze, ale w drugiej serii skoczył nieco gorzej, bo 131 metrów. Bezkonkurencyjny w Engelbergu okazał się lider Pucharu Świata, Japończyk Ryoyu Kobayashi (144 i 137 m).

W czołowej dziesiątce niedzielnego konkursu uplasował się też inny Polak, Dawid Kubacki. Po skokach na odległość 138,5 oraz 133,5 metra ukończył zawody na piątym pozycji. Punkty zdobyli również 22. Jakub Wolny (126 i 131,5 m) oraz 27. Stefan Hula (124,5 i 129 m). Niestety poza finałową trzydziestką znalazł się Maciej Kot (120 m, 42. miejsce).

Liderem klasyfikacji generalnej jest nadal Ryoyu Kobayashi z 556 punktami. Wiceliderem jest Piotr Żyła - 445 punktów, a na trzecim miejscu goni go Kamil Stoch - 365 punktów.

Kolejne okazje do kibicowania polskim skoczkom w konkursach Pucharu Świata nadarzą się dopiero po świętach. Tradycyjnie rozpocznie się rywalizacja w Turnieju Czterech Skoczni - 30 grudnia w Oberstdorfie, w Nowy Rok w Garmisch-Partenkirchen, 4 stycznia w Innsbrucku, 6 stycznia Bischofshofen. Wcześniej, 26 grudnia, odbędą się Mistrzostwa Polski w Zakopanem.