Imieniny: PL: Agnieszki, Amalii, Czecha| CZ: Marcela
/

Michał Kwiatkowski wygrał 75. Tour de Pologne | 11.08.2018

Ten tekst przeczytasz za 1 min.
Michał Kwiatkowski na mecie Tour de Polgone. Fot. Szymon Gruchalski/tourdepologne.pl

Michał Kwiatkowski zwyciężył w zakończonym w piątek 75. Tour de Pologne. W klasyfikacji generalnej polski kolarz wyprzedził Simona Yatesa (Mitchelton-Scott) oraz Thibaut Pinaut (Groupama-FDJ). Na ostatnim etapie Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska zwyciężył Simon Yates.

Na finałowym etapie wokół Bukowiny Tatrzańskiej Michał Kwiatkowski zajął szóste miejsce i obronił żółtą koszulkę lidera wyścigu. Zwycięzca etapu Brytyjczyk Simon Yates zmusił jednak Polaka do rzucenia do walki wszystkich sił. Yates zaatakował 11 kilometrów przed metą, uzyskując przewagę 39 sekund nad grupą Kwiatkowskiego. To dawało mu triumf w wyścigu, jednak na ostatnim kilometrze grupie pościgowej udało się zmniejszyć straty i ostatecznie w klasyfikacji generalnej Polak wyprzedził Brytyjczyka o 15 sekund.
Od roku 2005, gdy wyścig uzyskał najwyższą kategorię UCI, Kwiatkowski jest drugim polskim kolarzem, który zwyciężył w Tour de Pologne. Cztery lata temu triumfował Rafał Majka.