Imieniny: PL: Alfa, Leonii, Tytusa| CZ: Rostislav
Nahoru

Dwa złota i dwa srebra dla Polski | 07.08.2018

Ten tekst przeczytasz za 2 min. 30 s
Kulomiot Michał Haratyk z Cieszyna. Fot. facebook.com
To pierwsze medale dla polskich sportowców na Mistrzostwach Europy w Lekkoatletyce w Berlinie. Wtorkowe konkursy w rzucie młotem i pchnięciu kulą zdominowali Polacy.

Złoty medal ME Berlin 2018 zdobył Wojciech Nowicki, a srebro Paweł Fajdek. Medal brązowy wywalczył Bence Halasz z Węgier. Polscy młociarze od początku byli faworytami tegorocznego konkursu i jako pierwsi zdobyli medale dla 86-osobowej reprezentacji Polski. Nowicki zwyciężył z wynikiem 80,12 m, Fajdek uzyskał 2. miejsce dzięki rzutowi na odległość 78,69 m, a Węgier zajął 3. pozycję ze swoimi 77,36 m. - Cieszę się z tego srebra. Ja chcę medali mistrzostw świata, no i tego medalu igrzysk. - powiedział po finale rzutu młotem Paweł Fajdek.

Finał w rzucie młotem na Stadionie Olimpijskim w Berlinie rozpoczął się o godzinie 18:45. Dwa najlepsze wyniki w ścisłym finale należały właśnie do Polaków, którzy po dzisiejszym konkursie dołączyli do najlepszych polskich młociarzy w historii mistrzostw Europy:

1958 - 1.Tadeusz Rut
2012 - 3. Szymon Ziółkowski
2014 - 2. Paweł Fajdek
2016 - 1. Paweł Fajdek, 3. Wojciech Nowicki
2018 - 1. Wojciech Nowicki, 2. Paweł Fajdek

Cieszynianin Michał Haratyk. Fot. MICHAŁ CHWIEDUK

Niezwykłych emocji nie zabrakło również w wieczornym konkursie pchnięcia kulą mężczyzn. W redakcji kibicowaliśmy od samego początku cieszynianinowi Michałowi Haratykowi, złotemu medaliście lipcowego pucharu świata w Londynie - Athletics World Cup 2018. Przed miesiącem na Stadionie Olimpijskim w stolicy Wielkiej Brytanii Haratyk rzucił 21,95 m, we wtorkowym konkursie na ME Berlin 2018 z wynikiem 21,72 m zdobył złoty medal, z niewielką różnicą – 21,66 m – srebro wywalczył drugi Polak, Konrad Bukowiecki, a trzeci na podium stanął Niemiec, David Storl, który pchnął 21,41 m. Haratyk i Bukowiecki poszerzyli w ten sposób listę polskich medalistów mistrzostw Europy w pchnięciu kulą mężczyzn: